Bir bakışta OMRON

1933 yılındaki kuruluşundan bu yana OMRON, toplumsal ihtiyaçların yön verdiği yenilikçiliğin peşinden koştu ve dünyaya yenilikçi fikirlerle liderlik etti. Geleceğe yönelik değer yaratarak yaşam standartlarını geliştirmeye ve daha iyi bir topluma katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Başkan Yoshihito Yamada liderliğindeki OMRON, 36.000’den fazla çalışana sahiptir. OMRON, 6 milyar Euro’dan fazla getiri ile dünya çapındaki 117 ülkede pazar lideri algılama ve kontrol ürünleri üretip satar. Ürünlerimiz arasında kontrol ekipmanı, elektronik komponentler, elektronik otomotiv komponentleri, toplumsal sistemler ve sağlık sistemleri yer alır.

Endüstriyel otomasyon alanında bir lider olarak görüntü işleme sensörleri ve diğer giriş cihazlarından, servo motorlar gibi çeşitli kontrolörler ve çıkış cihazları ile çeşitli emniyet cihazları ve endüstriyel robotlara kadar kontrol komponentleri ve ekipmanları alanında çok çeşitli ürün gruplarına sahibiz. OMRON, bu cihazları yazılım yoluyla birleştirerek dünya genelindeki üreticiler için eşsiz ve son derece etkili otomasyon çözümleri geliştirmiştir. Geliştirdiği ileri teknolojileri ve kapsamlı cihaz çeşitliliğini temel alan OMRON’un ortaya koyduğu “innovative-Automation!” adlı stratejik konsept, yenilikçiliğin üç temel öğesinden oluşmaktadır: “entegre” (kontrol evrimi), “akıllı” (ICT ile geliştirilen akıllı sistemler) ve “interaktif” (insanlar ve makineler arasında yeni bir uyum). OMRON, bu konsepti hayata geçirerek üretim alanlarına yenilikçiliği getirmek için var gücüyle çalışıyor.

Omron_Kyoto

Omron Hakkında

Omron Corporation, Kyoto, Japonya merkezli bir Japon elektronik şirketidir . Omron, Kazuma Tateishi tarafından 1933’te ( Tateishi Electric Manufacturing Company olarak ) kuruldu ve 1948’de kuruldu.

Şirket , “Omron” adının türetildiği “Omuro  Kyoto bölgesinde doğdu . 1990’dan önce şirket, Omron Tateishi Electronics olarak biliniyordu . 1980’lerde ve 1990’ların başında, şirketin sloganı şuydu: “Makineye makinelerin işi, insana daha fazla yaratmanın heyecanı”.

Omron’un birincil işi, otomasyon bileşenleri, ekipman ve sistemlerin üretimi ve satışıdır, ancak genellikle dijital termometreler, kan basıncı monitörleri  ve nebulizatörler gibi tıbbi ekipmanlarla tanınır . Omron dünyanın ilk geliştirdiği elektronik bilet kapısı, bir seçildi IEEE 2007 yılında Milestone,  ve ilk üreticilerinden biriydi Otomatik Vezne Makinaları (ATM)  ile manyetik şeritli kart okuyucu. 

Omron Oilfield & Marine, petrol ve gaz ve ilgili endüstriler için AC ve DC sürücü sistemleri ve özel kontrol sistemleri sağlayıcısıdır.

Omron, 2013 yılında Thomson Reuters En İyi 100 Küresel Yenilikçiden biri seçildi . 

 

 
Felsefemiz

Felsefe

OMRON temel yeteneklerini küresel ölçekte çeşitli işlemlerle algılama ve kontrol teknolojilerinde uygular.

OMRON Endüstriyel Otomasyon’da biz yüksek kaliteli kontrol komponentlerini OMRON’un algılama ve kontrol teknolojileriyle birlikte sunarak müşterilerimizin yeniliklerini destekliyoruz.

OMRON Endüstriyel Otomasyon, müşterilerinin endüstriyel otomasyon alanında yenilikler gerçekleştirmelerinde yardımcı olmak üzere, OMRON Şirketler Grubunun teorisini, bildirisini ve kuruluş ilkelerini izler.

kazuma_tateisi_comp

Tarihçemiz

Pres ütü satmaktan…

OMRON Şirketler Grubu’nun kurucusu Kazuma Tateisi 1930 yılında iş hayatına Kyoto’da pres üretip satarak başladı. En baştan beri durgun satışlarla ve aşırı stoklarla karşı karşıyaydı. Finansal zorlukların üstesinden gelebilmek için bir girişimde bulundu ve satışların tanıtımını yapmaya başladı. Ancak, bu çaba bir şey değiştirmedi. Diğer yandani bu güçlüklerden çok tecrübe kazandı, dağıtım kanalları oluşturulmasının, iş kontratları düzenlemenin, ürün tanıtımları hazırlamanın ve reklam vermenin önemi gibi. Bunlar gündelik hayatta hala çok önemli.

… multi milyarder bir firmaya

Sosyal gereksinimleri sezmek ve onları ilerici teknolojiyle karşılamak. Bu OMRON 70 yıllık tarihi boyunca oynadığı rolü açıklar. Parlak bir mucit, azimli bir satışçı ve OMRON’un kurucusu olan Kazuma Tateisi 1933 yılında, hastaneler tarafından gerek duyulan daha hızlı X-ışını zamanlayıcılarını temel alarak Tateisi Electric Manufacturing Co. şirketini kurmadan önce, bıçak bileyici ve pres ütü ile şansını denedi. 3 kişilik fabrika büyüdü ve bugün algılama ve kontrol komponentlerinde 35 ülkeye yayılmış 35.000’in üzerinde çalışan ile 5,5 milyar $’lık bir global lider olan OMRON Şirketler Grubu halini aldı.

OMRON arkasında, yaşamlarımızda devrim yaratan bir dizi oluşum bıraktı. Bunların arasında dünyanın bazı inanılmaz ilkleri vardır: kontaksız proximity switch, otomatik trafik sinyali, bilet kesme makinesi ve tam otomasyona sahip tren istasyonu sistemi ve otomatik kanser hücresi teşhis ekipmanı. OMRON endüstriyel otomasyon, ev araç gereçleri ve ofis cihazları, otomobiller, sosyal ve finansal sistemler ve sağlık bakımı gibi çok çeşitli alanlarda belirgin katkılarda bulunmaktadır.

OMRON hakkında ilginç gerçekler:

OMRON adı nereden geliyor?

OMRON, bir dönem Japonya’da yer almış antik bir tapınağın adı olan Omuro’dan gelmektedir.

OMRON çalışanları her yıl OMRON’un kuruluş yıl dönümünde ne yapıyor?

OMRON’un kuruluş yıl dönümü olan 10 Mayıs’ta dünya çapındaki çalışanlar, günü çeşitli amaçlara gönüllü olarak geçirirler.

Dünyadaki ilk çevrim içi nakit makinesini kim icat etti?

OMRON! 1971’de, OMRON dünyanın ilk çevrim içi nakit dağıtma aracını geliştirdi.

 

 

DÜNYADA OMRON