Bugün Cx-Programmer,NB Series,Omron PLC,Sysmac Studio çoğu Endüstrisinde kullanılmaktadır. Kablolama ve Bağlantıyı bilmenin yanı sıra, bir PLC’nin nasıl programlanacağını bilmek gerekir . Beynin nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, süreci gidermek son derece zordur. Aşağıdaki kurslar alanında uzman kişiler tarafından son derece profesyonel olarak hazırlanmıştır.
Sizde aşağıdaki kursları inceleyerek Omron’un hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Streç Makinesi

Bu makine ile naylonda %500'e varan çekiş gücü yaratabilirsiniz.

Pet Bardak Makinesi

Omron PLC ile Pet Bardak Makinesi Otomasyonu. Sysmac Studio Yazılımı sayesinde.

Dikey Paketleme Makinası

Omron PLC ve HMI ile Dikey Paketleme makineleri için Otomasyon yaptık.

OMRON 1S Servo Sistem

1S Motorlar Basitleştirilmiş makine tasarım ve bakım Değerler: 50 W ile 1,5 kW arasında 230 VAC, 400 W ile 15 kW arasında 400 VAC 23 bit çözünürlüklü kodlayıcı Kompakt ve küçük motor boyutu Mekaniksiz çok turlu enkoder tasarımı: 16 bit, 65536 tur Pilsiz mutlak çok turlu enkoder veya artımlı enkoder Önceden monte edilmiş motor kabloları Kolay EMC uyumluluğu için tasarlandı

HD-1500 En Güçlü Tam Otonom Mobil Robotumuz

HD-1500, 1.500 kg taşıma kapasitesiyle iftihar eder ve müşterilerin en ağır nesneleri yüklemesine ve taşımasına olanak tanır. Endüstriyel üretim için tasarlandı, forklift ihtiyacını azaltın ve daha az ekipmanla daha fazlasını yapın.

Omron NB HMI’daki Tablo Bileşeni nasıl çalışıyor?

Tablo bileşeni, “Satıra göre seç”, “Sütuna göre seç” ve “Hücreye göre seç” seçim tipini yapabilir. Bu videoda, Omron NB HMI'da Tabloyu nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Omron NB HMI’da Dolaylı Şekil nasıl çalışıyor?

Dolaylı Şekil bileşeni, belleğin değerini değiştirerek dikdörtgenin, elipsin veya çizginin konumlarını ve boyutlarını değiştirebilir. Bu videoda, Omron NB HMI'da Dolaylı Şekil'i nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Omron NB HMI’da animasyon nasıl çalışıyor?

Animasyon bileşeni, bileşeni PT'de belirtilen iz ile konuma yerleştirmek için kullanılır ve bu konum, önceden ayarlanmış yol ve PLC'nin verileri tarafından belirlenir. Bu videoda, Omron NB HMI'da Animasyonu nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Omron NB HMI’daki Word Lambası nasıl çalışıyor?

Word Lamp, belirtilen word adresinin değerine göre ekran bilgilerini değiştirecek olan bileşendir.

Omron NB HMI’da seviye ölçer nasıl çalışıyor? BÖLÜM 2/2

Bu videoda, Omron NB HMI'daki Seviye ölçerin nasıl çalıştığını öğreneceksiniz. Onu detaylı olarak anlatacağım.

Omron NB HMI’da seviye ölçer nasıl çalışıyor? BÖLÜM 1/2

Bu videoda, Omron NB HMI'daki Seviye ölçerin nasıl çalıştığını öğreneceksiniz. Onu detaylı olarak anlatacağım.

Omron NB HMI’da Vektör Grafiği Nasıl Oluşturulur

Bu videoda, Omron NB HMI serisinde nasıl Vektör Grafiği oluşturabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

NB Çevrimdışı Simülasyon

Bu eğitim videosunda, Omron NB-Designer yazılımında yazılmış bir programı nasıl simüle edeceğinizi öğreneceksiniz. Bu özellik sayesinde, yazılı programınızı NB olmadan test edebilirsiniz.

PID Denetleyici Nedir ve Omron PLC’de Nasıl Çalışır ?

Bu eğitim kursunda, PID kontrolü için Omron Talimatını, PIDAT Talimatını ve bunun nasıl kullanılacağını ve parametrelerini farklı durumlar için ayarlamayı öğreneceksiniz. Ayrıca TPO talimatını öğrenecek ve PID ve TPO'yu birleştirerek PID analog çıkışının dijitale nasıl dönüştürüleceğini öğreneceksiniz.

Omron CX-Programmer’da SMA VEYA CI nasıl çalışıyor?

CX-Programmer'da talimatları veya kişileri 2 şekilde koyabilirsiniz. SMA(Akıllı Giriş Modu) VEYA CI (Klasik Giriş Modu). Bu videoda onu nasıl kullanabileceğinizi ve aralarında geçiş yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Omron Sysmac Studio’da LimitAlarm Fonksiyon Bloğu Nasıl Çalışıyor?

LimitAlarm komutu, giriş değeri alt limit set değerinin altında veya üst limit set değerinin üzerindeyse bir alarm verir.

Omron Sysmac Studio’da ArySearch (Dizi Arama) Talimatı Nasıl çalışıyor?

ArySearch komutu, tek boyutlu bir dizide belirtilen değeri arar. Bu videoda, bu talimatı Sysmac Studio programında nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Omron Sysmac Studio’da Biriktirme Zamanlayıcı Fonksiyon Bloğu Nasıl Çalışıyor?

Biriktirme Zamanlayıcı komutu, zamanlayıcı girişinin DOĞRU olduğu süreyi toplar. AccumulationTimer komutu, zamanlayıcı girişi In'in TRUE olduğu süreyi toplar. Zaman nanosaniye cinsinden ayarlanır. Sıfırlama Sıfırlama YANLIŞ ise, zamanlayıcı In DOĞRU olarak değiştiğinde başlar. Toplam süre ET, zaman geçtikçe artar. In, FALSE olarak değiştiğinde zamanlayıcı durur. ET değeri tutulur.

Omron Sysmac Studio’da TP Zamanlayıcı (TP FB) Nasıl çalışıyor?

Bu zamanlayıcının çalışması şu şekildedir: Girişi sadece 1 çevrim için bile açıldıktan sonra çıkış hemen açılacak ve verilen süre geçtikten sonra çıkış kapanacaktır. Zamanlama sırasında girişi kapatmanın zamanlayıcı performansı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Omron Sysmac Studio’da Kapanma Gecikme Zamanlayıcısı (TOF FB) Nasıl çalışıyor?

Bu zamanlayıcının çalışması şu şekildedir: girişi açıldıktan sonra çıkış hemen açılacaktır. Ancak verilen süre geçtikten sonra giriş kapatıldığında, çıkış kapanacaktır.

Omron Sysmac Studio’da Gecikme Zamanlayıcısı (TON FB) Nasıl Çalışıyor?

Bu videoda, On Delay Timer olan TON Function Block ile nasıl çalışabileceğinizi öğreneceksiniz. Bu zamanlayıcıyı kullanarak, giriş açıldıktan sonra çıkışı belirli bir gecikme ile açabilirsiniz.