İÇİNDEKİLER 
  • Giriş 
  • NPN Bağlantı Yapısı 
  • PNP Bağlantı Yapısı 


1.Giriş

Omron Q2A ve Q2V model invertörler D24V ve D0V terminalleri üzerinden dahili güç kaynağına sahiptir; bu güç kaynağı yerine harici bir güç kaynağı ya da plc’den pnp (+) veya npn (-) giriş seçenekleri ile bağlantı sağlanabilir. Bunun için herhangi bir DIP switch ayarına ihtiyaç yoktur. Bağlantı biçimini değiştirmek yeterlidir.

2. NPN Bağlantı Yapısı:

Normalde invertörlerin D24V ve DIC terminalleri hazır olarak kısa devre edilmiştir. Güç kaynağının (-) polaritesi bir kontak, plc çıkışı veya sensör (vs.) üzerinden dolaştırılarak çok fonksiyonlu dijital girişlere (MFDI) bağlanır.

NOT:D0V ve D24V terminalleri asla birbirine kablo ile bağlanmamalıdır.

İnvertörlerin dahili güç kaynağı ile NPN terminal bağlantısı:
Harici güç kaynağı ile NPN terminal bağlantısı:

Harici güç kaynağı kullanmak için DIC ve D24V arasındaki köprü çıkartılır. Harici güç kaynağının (+)’sı DIC terminaline (-)’si dijital girişlere bağlanır.3. PNP Bağlantı Yapısı:

Dahili güç kaynağı ile PNP olarak kullanılmak istendiğinde DIC-D24V arasındaki kablo sökülerek D0V-DIC arasına bağlanır. Güç kaynağının (+) potansiyeli bir kontak, plc çıkışı veya sensör (vs.) üzerinden dolaştırılarak dijital girişlere bağlanarak devre tamamlanır

İnvertörlerin dahili güç kaynağı ile PNP terminal bağlantısı: Harici güç kaynağı ile PNP terminal bağlantısı:

Harici güç kaynağı kullanmak için DIC ve D24V arasındaki köprü çıkartılır. Harici güç kaynağının (-)’si DIC terminaline, (+)’sı dijital girişlere bağlanır.


Source : Link

İlgili Ürünleri Ziyaret Etmek İçin mekatronikelektrik.com

Q2A Detaylı Bilgi için: mekatronikelektrik.com/q2a
Q2V Detaylı Bilgi için: mekatronikelektrik.com/q2v

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz.